בוטולינום טוקסין

להחליק את הקמטים  בוטולינום טוקסין

מהו בוטוליניום טוקסין ?

 בוטוליניום טוקסין הוא חלבון המיוצר ע"י חיידק הקלוסטרידיום בוטולינום ומופק בטכנולוגיה מתקדמת.

החומר נמצא כבר למעלה מ 10 שנים בשימוש למטרות אסתטיות.

כיצד פועל הבוטוליניום טוקסין ? 

הבוטוליניום טוקסין חוסם אימפולסים מהעצב לשרירי פנים זעירים הקשורים לקמטי הבעה. בכך מונע הבוטוליניום את התכווצות השרירים. לאחר ההזרקה העור החיצוני נשאר חלק וללא קמטים.

כיצד מתבצע הטיפול ?

תהליך הזרקת בוטוליניום הטוקסין פשוט וקל.

הטיפול מתבצע על ידי הזרקת כמות קטנה של החומר באמצעות מחט דקיקה ורמת דיוק גבוהה במיוחד. הטיפול אינו כרוך בכאב למעט תחושת עקצוץ, אין צורך בהרדמה וניתן לשוב מיידית לשגרת היום יום.

מתי נראית התוצאה ?

התוצאה מתחילה להראות לאחר יומיים שלושה, ומגיעה לשיאה כשבועיים לאחר ההזרקה.

מתי יש לחזור על הטיפול ?

השפעת הבוטולינום על הקמט זמנית ונמשכת בין 3-6 חודשים. על מנת לשמור על העור ללא קמטי הבעה בולטים , יש לחזור ולהזריק את החומר פעמיים-שלוש בשנה.

מהן תופעות הלוואי האפשריות ?

תופעות הלוואי האפשריות הן אדמומיות באזור ההזרקה וכאב ראש קל. חשוב לציין כי לא דווחו תופעות לוואי קבועות או בלתי הפוכות לטיפול זה.                                                     

זריקות בוטולינום לקמטים.
קמטי הבעה נוצרים כתוצאה מתנועה חוזרת של שרירי הפנים במקומות בהם העור צמוד לשרירים אלה. במהלך מחקרים קליניים שנעשו בתרופת הבוטולינום טוקסין לטיפול בהתכווצות בלתי רצונית של שרירי העיניים, נתגלה כי הזרקתה לשרירים שמסביב לעיניים גרמה להיעלמות הקמטים סביבן.

עם אישור התרופה לשימוש בקמטים השימוש בה תפס תאוצה: התכשיר העניק פתרון לקמטים שעד אז לא ניתן היה לטפל בהם בצורה מוצלחת, אפילו לא בניתוח פלסטי.
השפעת הבוטולינום על שרירי ההבעה מתחילה יומיים-שלושה לאחר ההזרקה, כך שמיד לאחר הטיפול לא ניתן להבחין בשינוי כלשהו שחל בקמט. תוצאות הטיפול ייראו לרוב כ- 7-14 יום לאחר הטיפול.

יתרונות הטיפול בקמטים בבוטולינום טוקסין:

  • טיפול קל יחסית ולא כואב
  • תופעות לוואי מועטות וזמניות
  • רמת בטיחות גבוהה
  • אין צורך בזמן החלמה

השפעת הבוטולינום על הקמט זמנית ונמשכת בין 4-6 חודשים בהזרקה ראשונה. על מנת לשמור על העור ללא קמטי הבעה בולטים, יש לחזור ולהזריק את החומר פעמיים-שלוש בשנה.

דיספורט הינו בוטולינום טוקסין המוזרק לשריר דרך העור. הטיפול בבוטולינום טוקסין נחשב לטיפול רפואי לכל דבר ולכן חייב להתבצע בתנאי מרפאה ע"י רופא שעבר הכשרה מתאימה לכך.

אזורי הזרקה בולטים:

 

 

 

 

 

יצירת קשר
טופס ליצירת קשר X

    שם מלאמיילטלפון